Poznaj naszych trenerów

Jakub Karpiel

Trener

 

Z nartami zjazdowymi związany od dziecka. Przygodę swoją rozpoczął w klubie sportowym MUKS ŚMIG w Zakopanem, a kontynuował w ZSMS Zakopane oraz Kadrze Narodowej Juniorów. Jako zawodnik zdobył wiele medali Mistrzostw Polski Juniorów. Był członkiem Kadry Narodowej Juniorów oraz reprezentantem Polski na wielu zawodach międzynarodowych.

Pracę trenerską rozpoczął w 2010 roku. Cały czas współpracuje z wieloma młodymi, utalentowanymi osobami. Na przestrzeni kilku lat pracy trenerskiej zdobywał doświadczenie i doskonalił swój warsztat współpracując z takimi trenerami i grupami jak: Michał Kałwa (trener,jeden z najlepszych polskich zawodników narciarstwa alpejskiego), Austria Racing Camps (grupa austriacka zajmująca się profesjonalnym szkoleniem zawodników) oraz z kilkoma innymi trenerami ze Słowacji, Słowenii, Litwy, Wielkiej Brytanii.

W swojej karierze trenerskiej zdobył kilkanaście medali Mistrzostw Polski Juniorów, kilkanaście medali Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży. Jego podopieczni zajmowali czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej Młodzieżowego Pucharu Polski.

Jego wychowankowie reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata Dzieci oraz na wielu innych prestiżowych imprezach międzynarodowych.

Maciej Jankowski

Trener

 

Z nartami zjazdowymi związany od dziecka. Przygodę swoją rozpoczął w klubie sportowym SNPTT 1907 w Zakopanem a kontynuował w ZSMS Zakopane oraz Kadrze Narodowej Juniorów. Jako zawodnik zdobył wiele medali Mistrzostw Polski Juniorów w tym ten najcenniejszy – złoty - w slalomie. Był członkiem Kadry Narodowej Juniorów oraz reprezentantem Polski na wielu zawodach międzynarodowych.

Po studiach na AWF w Krakowie w 1993 roku rozpoczął pracę jako trener. Do dnia dzisiejszego miał i ma nadal zaszczyt i przyjemność pracować z wieloma młodymi , utalentowanymi osobami. Na przestrzeni niemalże 25 lat zdobywał doświadczenie i doskonalił swój warsztat współpracując przez wiele lat z takimi trenerami i grupami jak: Jan Wojtaszek (trener norweskiej kadry narodowej mężczyzn), Per Erik Vognild (trener norweskiej kadry narodowej mężczyzn) , DONSKI (grupa norweska ,w której trenowali między innymi Henrik Kristoffersen czy Marcus Monsen) oraz z kilkoma innymi trenerami ze Słowenii i Finlandii. Trenował także słowackie dzieci w klubie TJ Rohace Zuberec.

W swojej karierze trenerskiej zdobył kilka medali Mistrzostw Polski Seniorów , kilkanaście medali Mistrzostw Polski Juniorów , kilkanaście medali Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży. Jego podopieczni 10 krotnie zwyciężali w klasyfikacji generalnej Młodzieżowego Pucharu Polski. Zdobył też Młodzieżowy Puchar Słowacji. Jego zawodnik – jako jedyny Polak do dnia dzisiejszego- wygrał slalom na zawodach FIS dzieci w Val d’Isere we Francji.

Jego wychowankowie reprezentowali Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich , Mistrzostwach Świata , Mistrzostwach Świata Juniorów oraz wielu innych prestiżowych imprezach.