Poznaj naszych trenerów

Jakub Karpiel

Trener

 

Z nartami zjazdowymi związany od dziecka. Przygodę swoją rozpoczął w klubie sportowym MUKS ŚMIG w Zakopanem, a kontynuował w ZSMS Zakopane oraz Kadrze Narodowej Juniorów. Jako zawodnik zdobył wiele medali Mistrzostw Polski Juniorów. Był członkiem Kadry Narodowej Juniorów oraz reprezentantem Polski na wielu zawodach międzynarodowych.

Pracę trenerską rozpoczął w 2010 roku. Cały czas współpracuje z wieloma młodymi, utalentowanymi osobami. Na przestrzeni kilku lat pracy trenerskiej zdobywał doświadczenie i doskonalił swój warsztat współpracując z takimi trenerami i grupami jak: Michał Kałwa (trener,jeden z najlepszych polskich zawodników narciarstwa alpejskiego), Austria Racing Camps (grupa austriacka zajmująca się profesjonalnym szkoleniem zawodników) oraz z kilkoma innymi trenerami ze Słowacji, Słowenii, Litwy, Wielkiej Brytanii.

W swojej karierze trenerskiej zdobył kilkanaście medali Mistrzostw Polski Juniorów, kilkanaście medali Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży. Jego podopieczni zajmowali czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej Młodzieżowego Pucharu Polski.

Jego wychowankowie reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata Dzieci oraz na wielu innych prestiżowych imprezach międzynarodowych.

Maciej Jankowski

Trener

 

Z nartami zjazdowymi związany od dziecka. Przygodę swoją rozpoczął w klubie sportowym SNPTT 1907 w Zakopanem a kontynuował w ZSMS Zakopane oraz Kadrze Narodowej Juniorów. Jako zawodnik zdobył wiele medali Mistrzostw Polski Juniorów w tym ten najcenniejszy – złoty - w slalomie. Był członkiem Kadry Narodowej Juniorów oraz reprezentantem Polski na wielu zawodach międzynarodowych.

Po studiach na AWF w Krakowie w 1993 roku rozpoczął pracę jako trener. Do dnia dzisiejszego miał i ma nadal zaszczyt i przyjemność pracować z wieloma młodymi , utalentowanymi osobami. Na przestrzeni niemalże 25 lat zdobywał doświadczenie i doskonalił swój warsztat współpracując przez wiele lat z takimi trenerami i grupami jak: Jan Wojtaszek (trener norweskiej kadry narodowej mężczyzn), Per Erik Vognild (trener norweskiej kadry narodowej mężczyzn) , DONSKI (grupa norweska ,w której trenowali między innymi Henrik Kristoffersen czy Marcus Monsen) oraz z kilkoma innymi trenerami ze Słowenii i Finlandii. Trenował także słowackie dzieci w klubie TJ Rohace Zuberec.

W swojej karierze trenerskiej zdobył kilka medali Mistrzostw Polski Seniorów , kilkanaście medali Mistrzostw Polski Juniorów , kilkanaście medali Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży. Jego podopieczni 10 krotnie zwyciężali w klasyfikacji generalnej Młodzieżowego Pucharu Polski. Zdobył też Młodzieżowy Puchar Słowacji. Jego zawodnik – jako jedyny Polak do dnia dzisiejszego- wygrał slalom na zawodach FIS dzieci w Val d’Isere we Francji.

Jego wychowankowie reprezentowali Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich , Mistrzostwach Świata , Mistrzostwach Świata Juniorów oraz wielu innych prestiżowych imprezach.

Barbara Pejko

Trener

 

Narty towarzyszą jej od dzieciństwa, a rodzice oboje nauczyciele wychowania fizycznego mocną ją w tym wspierali.

Jazdę zawodniczą rozpoczyna w klubie MKS, a potem w AZS-Zakopane.

W tym okresie będąc członkiem Kadry Narodowej, wielokrotnie zdobywa Mistrzostwo Polski i uczestniczy w zawodach międzynarodowych.

Studiując w AWF- Kraków, należy do Kadry Akademickiej Polski. W tym czasie wielokrotnie bierze udział w Mistrzostwach Akademickich w kraju i za granicą, w zawodach które odbywały się w min. in. w Austrii w Tauplitz, w Niemczech w Oberammergan oraz we Włoszech w Bormio.

Po skończeniu studiów rozpoczyna pracę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, przez 18 lat jako trener szkoli grupy dzieci, które osiągają dobre wyniki w Polsce i zagranicą; w Mistrzostwach Świata w Topolino oraz Mistrzostwach Słowacji.

Równocześnie w roku 1995 zostaje trenerem w nowo powstałym Klubie MKS-ŚMIG. W 2000 roku po likwidacji SMS rozpoczyna pracę w Gimnazjum nr 2 i kontynuuje do dnia dzisiejszego.


W czasie pracy trenerskiej w klubie Śmig prowadzi szereg grup dzieci i młodzieży. W początkowym okresie wyszkoliła zawodników takich jak Mateusz Habrat, Jakub Karpiel, Justyna Januszek, później Sabina Majerczyk, która w dalszym ciągu kontynuuje starty w Pucharze Europy.


Dla Barbary Pejko głównym celem jako trenera było i jest wychowanie zdrowego, radosnego i sprawnego fizycznie młodego człowieka który ma zaufanie do własnych sił i potrafi zmagać się z przeciwnościami.